11 Nisan 2019

Doğa Yürüyüşü Yapıldı

1.GELENEKSEL TIP FAKÜLTESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Tıp Fakültesi 1. Doğa Yürüyüşü 14.04.2019 tarihinde gerçekleştirildi. Faaliyet, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde kahvaltılık kumanyaların dağıtılmasının ardından saat 08.50 de hareketle başladı.

30 Dakika sonra kampüs ormanında bulunan bağ evinde 40 dakikalık kahvaltı molası verilmesinin ardından yürüyüşe tekrar devam edildi. Arı çiftliğinin yanından ormana giden yolu takip ederek yarım saat daha yürüdükten sonra kısa bir mola verildi ve ormanın içinden 45 dakikalık yürüyüş yapıldı.

Yer Yer verilen su molaları ile birlikte ormandan çıkış yapıldı. Daha sonra varış noktası olan 1800 rakımlı küçük sivri dağının eteklerinde yaklaşık olarak 200 rakım yükseklikte bulunan taşlarla yazılı ‘’İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ’’ yazısına tırmanıldı.

 Bayraklı tepede çekilen toplu fotoğraf ile birlikte saat 12.55’te Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı önünde Tıp Fakültesi Doğa Yürüyüşü sonlandı.

1. Geleneksel Tıp Fakültesi Doğa Yürüyüşüne Rektör Yrd. Prof.Dr. Nusret AKPOLAT, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mahmut DURMUŞ, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer ÇELİK, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve aileleri ile Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.