26 Şubat 2019

Fakülte Tanıtım Günleri "91.000 Dev Öğrenci Ortaokulunun Fakültemizi Ziyareti"

TIP FAKÜLTESİ TANITIM GÜNLERİ

91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu  Fakültemizi Ziyareti

 

                İlimizdeki liselerin üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerine yönelik,   Fakültemizi ve  hekimlik mesleğini  tanımaları, üniversite tercihlerini daha  bilinçli yapmaları amacıyla  “Tıp Fakültesi Tanıtım Günleri” düzenlenmektedir.

                25 Nisan 2019 Perşembe günü 91.000 Dev Öğrenci Ortaokulu  öğrenci ve öğretmenleri  Fakültemizi ziyaret etti.

                Öğrenciler, hekimlik becerilerinin öğretildiği  maket laboratuvarlarını, anatomi laboratuvarlarını ve  derslikleri gezdikten sonra  amfide toplanarak   fakültemiz hakkında bilgi aldılar.  Halk Sağlığından  Asistan Doktor Ayşe GÖKÇE; bu anabilim dalının amacı, işleyişi, önemi hakkında bir sunum yaptı.

                Fakültemiz Dönem 2 ve Dönem 3 öğrencileri ise üniversite sınavlarına nasıl hazırlandıklarını, verimli ders çalışma yöntemlerini, neden tıp fakültesini  ve İnönü Üniversitesini tercih ettiklerini, tıp eğitiminin içeriğini ve ders çalışma programlarını anlattılar. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin nitelikli akademik  kadrosu ve fiziksel altyapısıyla  çok iyi bir yerde olduğunu söyleyerek  tercihlerini yapacak öğrencilere tavsiye ettiler.

                Öğrenci ve öğretmenlerin soruları cevaplandıktan sonra Fakültemizin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından ziyaret programı tamamlandı.