30 Temmuz 2019

Spor Bilimleri Fakültesi 2019 Özel Yetenek Sınav Sonuçları

Değerli Adaylar,

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı sona ermiştir. Sınavı başarıyla bitiren adayları görüntülemek için  lütfen aşağıdaki ilgili listelere tıklayınız.

Tercih işlemleri adayların internet ortamında ön kayıt sırasında oluşturdukları sistem kayıtları (kullanıcı adı ve şifre) kullanılarak yapılacaktır. Yerleştirme puanı belirlenen adaylar 5-7 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://oys.inonu.edu.tr/sbf internet adresinden girmek istedikleri bölümler için tercih yapacaklardır. Adaylar tercih ettikleri bölüm içerisinde en yüksek puandan en düşük puana doğru bilgisayar tarafından sıralama yapılarak kontenjan dahilinde yerleştirmeye tabi tutulacaktır. 

Birinci tercihinde istediği bölüme giremeyen/kazanamayan adaylar ikinci tercih işlemlerini yapacaklardır. Birinci tercihinde herhangi bir bölüme yerleşen veya yerleştiği halde kayıt yaptırmayan adaylara ikinci tercih hakkı verilmeyecektir. İkinci tercih lemlerinin duyurusu İnönü Üniversitesi ana sayfası olan www.inonu.edu.tr veya spor bilimleri fakültesinin www.inonu.edu.tr/tr/sporbilimleri   internet adresinden duyurulacak ve adaylara yeniden tercih yapma fırsa tanınacaktır. İkinci tercih işleminden sonra herhangi bir bölüme yerleşen/kazanan adaylar kayıt yaptırmadığı takdirde kayıt hakkından vazgmiş sayılacaktır. İkinci yerleştirme işleminden sonra eğer hala bölümlerde eksik kontenjan olursa adaylar yedek listeden sıra olarak yerleştirilecektir. Adayların kayıt ile ilgili sürleri İnönü Üniversitesi ana sayfası olan   www.inonu.edu.tr ve/veya spor bilimleri fakültesinin www.inonu.edu.tr/tr/sporbilimleri internet adresinden takip etmeleri kendi sorumluluklarındadır.Ayrıntılar için lütfen Özel Yetenek Sınav Kılavuzunu okuyunuz..


Genel Kontenjan 


Milli Sporcu Kontenjanı 


Engelli Aday Kontenjanı Akademik Takvim     Çift Anadal Programı     Mevlana     Farabi     Erasmus    

Spor Bilimleri Fakültesi

İletişim