Yaz Stajı

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

2018 YILI YAZ STAJINA İLİŞKİN YAPILMASI GEREKENLER VE AÇIKLAMALAR

 

Mühendislik Fakültesi Yaz Stajı Yönergesi için tıklayınız.


1. Staj yapacak öğrenciler staj tarihine göre ilgili çizelgede (FORM 01) sıralanarak listelenmelidir.

2. Bir öğrenci iki staj yapacak ise ilgili çizelgede (FORM 01) aynı sıra numarası içerisinde gösterilmelidir.

3. Öğrencinin sigortası var ve devam ediyorsa ilgili çizelgeye Aktif, öğrencinin sigortası yoksa Pasif yazılmalıdır (FORM 01).

4. Haftalık çalışma günü 5 gün veya Cumartesi günü de staj yapılan yerler için 6 gün yazılmalıdır (FORM 01).

5. Resmi Tatil günleri (Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çalışma günlerine dahil edilmeyecektir. (Ekteki Aylık Takvimde Resmi Tatiller belirtilmiştir.) (FORM 02)

6. Staj Bitiş Tarihi stajın bittiği gündür.

7. Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkiye’de staj yapabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu, Malatya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden kişiye ait borcu yoktur yazısının imzalı tasdikli sayfasının Fakülte Sekreterine teslim edilmesi gerekmektedir. Belgesini teslim etmeyen Yabancı Uyruklu Öğrencilerin işlemi yapılmayacaktır.

8. Fakültemiz Dekan Yardımcısı Prof. Dr. A. Mehmet YÜCEER tarafından imzalanarak Kurum, Kuruluş ve Özel Sektöre gönderilecek olan yazı, Fakültemiz Kodu kullanılarak, yeni tarihli ve sayılı olmalıdır.

9. Bölüm Başkanlığı tarafından imzalanarak Kurum, Kuruluş Özel Sektöre gönderilecek olan yazı, Bölüm Kodu kullanılarak yeni tarihli ve sayılı olmalıdır.

10. Stajyer Öğrenci Puantaj Cetveli her ayın 15’inde başlar, sonraki ayın 14’ünde biter. (15 Mayıs-14 Haziran 2018 gibi) Bölüm öğrencilerinin bilgileri söz konusu stajyer öğrenci puantajı cetveline (FORM 02) Bölüm Sekreterleri tarafından işlenerek Fakülte Sekreterine e-mail yoluyla veya çıktı alınarak gönderilir.

11. Stajyer Öğrenci Bordrosu (Asıl Belge 43 Sigortasız öğrenciler için, Asıl Belge 22 Sigortalı Öğrenciler için ayrı ayrı doldurulmalıdır.

12. Stajyer Öğrenci Bordrosu her ayın 15’inde başlar, sonraki ayın 14’ünde biter (15 Mayıs-14 Haziran 2018 gibi). Bölüm öğrencilerinin bilgileri söz konusu cetvele Bölüm Sekreterleri tarafından işlenerek Fakülte Sekreterine e-mail yoluyla veya çıktı alınarak gönderilir.

13. Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi Formunun tam ve eksiksiz olarak öğrenci tarafından doldurulması sağlanmalıdır.

14. Aşağıda ilgili formlar yer almaktadır. Formlar bu adresten indirilerek doldurulabilir.

 

 

FORMLAR:

 

FORM 01: 2018 YILI YAZ STAJI ÖĞRENCİ LİSTESİ (1 adet Word Dökümanı)

 

FORM 02: Sıkıştırılmış Klasör içerisinde yer alan ve aylara göre düzenlenmiş 5 adet Excel Dökümanı

 

FORM 22: Sıkıştırılmış Klasör içerisinde yer alan ve aylara göre düzenlenmiş 5 adet Excel Dökümanı

 

FORM 43: Sıkıştırılmış Klasör içerisinde yer alan ve aylara göre düzenlenmiş 5 adet Excel Dökümanı

 @2018 Mühendislik