Databases

ACCESS PHARMACY

McGRAW HILL yayınevinin Eczacılık alanında geliştirdiği ve ABD’de eczacılık eğitimi / board sınavı (NAPLEX) en çok kullanılan veritabanıdır. Düzenli olarak güncellenen, eczacılık eğitiminin değişen taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış çevrimiçi kaynaktır. AccessPharmacy, kullanıcılara önde gelen eczacılık referanslarını keşfetmeye, müfredat konularını taramaya, ilaçları ve takviyeleri araştırmaya ve kullanıcılara eczacılık ile ilgili en son haberler ile bilgilerini güncel tutmalarına olanak tanır. Görsel vakalar ve vaka çalışmaları ile öğrencilerin karar verme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

AL-MANHAL (İslam Çalışmaları (79 dergi))

Al Manhal, Orta Doğu kaynaklı eserleri bir araya getirerek Arapça detaylı arama yapmanızı sağlayan  bir veritabanıdır. 
Orta Doğu’nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, 
üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

ALMANHAL (Tam Koleksiyon)

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.

Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.


İslam Fıkıh: mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.

İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam;  İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar

Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:

a. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi. ı. Arap dili ve Edebiyatı. J. İslam sanatı

AMERICAN CHEMICAL SOCIETY (ACS) (TAM METIN)

ACS (Amerikan Kimya Derneği) tarafından yayınlanmakta olan 56 dergiye elektronik erişim sağlanmaktadır. Dergilerin arşiv erişimleri mevcuttur. 

BRILL (Journals)

Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında 293 adet dergi bulunmaktadır. (Erişim 2000- 'den günümüze kadar )

Dergilerin konu başlıkları :

İlahiyat

Hukuk

Tarih

Biyoloji

Felsefe

Sosyoloji

Uluslararası İlişkiler

BRITISH MEDICAL JOURNALS (BMJ)

Klinik uzmanlık alanları, halk sağlığı ve kanıta-dayalı tıp alanlarında önde gelen dergilerden meydana gelmektedir. Dergilerdeki makaleler dünyaca ünlü uzmanlardan derlenmiştir; tüm sahaları kapsamakta ve klinik uygulama ve araştırma alanında en son yenilikleri içermektedir.
1997’den günümüze tam metin erişim mümkündür.

CAB DIRECT (ULAKBİM)

Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır. 

 • Ortalama olarak %70’ ine başka kaynaktan erişim imkanı olmayan, 230.000’in üzerinde tam metin dergi makalesi (%65) rapor ve konferans bildirileri (%34) tam metin içeriğe sahiptir.
 • 830+ tam metin dergi bulunmaktadır.
 • Tam Metin Dergilerin Coğrafi Dağılımı ise:
  • Avrupa 36%
  • Hindistan 20%
  • Merkez ve Güney Amerika 13%
  • Asya11%
  • Orta Doğu 9%
  • Afrika5%
  • Kuzey Amerika 5%
  • Avustralasya 1%

CAMBRIDGE JOURNALS ONLINE (CJO)

Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlanan Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında 384 adet tam metin dergiyi içeren bir veri tabanıdır.

CLINICAL KEY

Kitap ve dergi içeriklerini PDF olarak indirebilme ve çıktı almak için sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt yapmanız yeterlidir.

* Kayıt işlemi mutlaka “kurumsal e-posta” adresi ile yapılmalıdır.

* Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra  “kurumsal e-posta” adresinize gönderilecek olan onay linkine tıklayarak uzaktan erişiminizi aktif hale getiriniz.

Not: Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.clinicalkey.com adresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir.  
Yapılan her girişten sonra uzaktan erişim (mobil cihaz, ev/ofis) süresi otomatik olarak 180 gün uzamaktadır.

Elsevier Clinical Key kitapları doğrudan erişim linkleri:  http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Clinical_Key_kitaplar_dogrudan_erisim_adresleri.xls

Elsevier Clinical Key dergileri doğrudan erişim linkleri : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Clinical_Key_dergiler_dogrudan_erisim_adresleri.xls


COMMUNICATION SOURCE

İletişim, iletişim araçları ve medya alanında 480’ü tam metin 570’den fazla yayın içerir  ve bu tam metin dergilerin arşivi 1915’e kadar uzanır.

20’nci yüzyılın başından itibaren kitle iletişimi ve medya konusunda yayın yapan tüm dergileri tarar ve okuyuculara çekirdek koleksiyon sunar.


DATATURKEY

Türkiye’nin ekonomik, sosyal, sektörel ve sosyal verilerini tek bir erişim noktasında birleştiren bir veri tabanıdır.15 muhtelif kurum ve kuruluşun seçilmiş verilerine tek platformdan ulaşmak, verileri rahatlıkla yönetmek, statik ve dinamik raporlama yapmak, zaman serisi veya panel veri tabloları üretmek, göstergeleri grafiklere yansıtmak, tanımlanan tablo ve grafikleri çeşitli formatlarda indirmek ve kullanmak, meta veri dosyalarını incelemek mümkün olmaktadır.

Erişim adresi: https://datatr.net/login

DENTISTRY & ORAL SCIENCES SOURCE

Diş Hekimliği konusunda 160’tan fazla temel akademik derginin indekslenip 130’dan fazlasının tam metin olarak yer aldığı Dentistry & Oral Sciences Source ’da ayrıca onlarca kitaba, konferans kaydına ve dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz.

EBRARY ACADEMIC COMPLETE (Bakınız) PROQUEST EBOOK CENTRAL


EBSCOHOST - ACADEMIC SEARCH COMPLETE (ULAKBİM)

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

Bu kaynak, 8,800’e yakını tam metin olmak üzere 17,000’e yakın dergiyi özetleriyle birlikte indekslemektedir. Tam metin dergilerden 7,300 kadarı aynı zamanda hakemlidir. PDF içeriği 1887’ye kadar uzanır. Tam metin dergilere ek olarak, raporlar, kitaplar ve birçok farklı doküman türünü tam metin olarak içerir.

Academic Search Complete, temel alan indekslerinde ve atıf indekslerinde yer alan dergilerin tam metinlerini içerir.


EBSCOHOST - AMERICAN DOCTORAL DISSERTATIONS (ULAKBİM)

American Doctoral Dissertations, 1933-1955 yılları arasında Amerikan üniversiteleri tarafından kabul edilmiş yaklaşık 100,000 doktora tezine erişim sunmaktaydı. Daha sonra geliştirilen bu kaynak şu anda 1902’den günümüze kadar uzanan 172,000’den fazla doktora tezi içerir.  American Doctoral Dissertations, original basılı indeksi tam sayfa resim olarak gösterir ve yazar adı, başlık adı, konu adı ve üniversite adı taraması yapılabilir.

EBSCOHOST - APPLIED SCIENCE & BUSINESS PERIODICALS RETROSPECTIVE (ULAKBİM)

1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir.

EBSCOHOST - APPLIED SCIENCE & TECHNOLOGY INDEX RETROSPECTIVE (ULAKBİM)

1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

EBSCOHOST - BUSINESS SOURCE COMPLETE (ULAKBİM)

Business Source Complete (İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Yönetim, Muhasebe, Yönetim Bilgi Sistemleri)

2.000’e yakını hakemli dergi olmak üzere, 60,000’den fazla başlığı tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

Kendi alanında lider tam metin hakemli dergilerin yanında, kitapları, vaka incelemelerini, şirket profillerini, SWOT analizlerini, bildirileri, ülke ekonomik raporlarını, endüstri raporlarını, pazar araştırma raporlarını ve ticari dergileri de içermektedir.


EBSCOHOST - DYNAMED (ULAKBİM)

DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır ve mobil olarak da kullanılabilmektedir.

EBSCOHOST - EDUCATION INDEX RETROSPECTIVE (ULAKBİM)

Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olan 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850,000’den fazla kayıt sunar.

Bazı konu başlıkları: Çok-kültürlü / Etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, Fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim...

EBSCOHOST - ERIC (ULAKBİM)

ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim literatürüne ve kaynakları için temel danışma kaynağıdır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar.

1966’dan günümüze kadar 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC 631,000’den fazla tam metin dokümana bağlantı verir.
 
 


EBSCOHOST - GREEN FILE (Çevre) (ULAKBİM)

Çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker. Kapsadığı başlıklardan bazıları şunlardır; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, kirlilik, ağaçlandırma, tarım, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm.

13,000’e yakın açık erişim tam metin kayıt içeren içeren bu veri tabanında, 850,000’in üzerinde kayıt özetleriyle birlikte indekslenmektedir.

EBSCOHOST - MASTERFILE COMPLETE (Genel İlgi Alanları) (ULAKBİM)

Dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

EBSCOHOST - MEDLINE (ULAKBİM)

MEDLINE ( PubMed İndeksi) :
Tıp ve sağlık bilimleri alanındaki temel danışma kaynağıdır. 
Biyomedikal, Genetik, Kimya, Biyoloji konubaşlıklarınıda içerir.

PubMed arayüzü üzerinden taranabilen MEDLINE indeksi aynı zamanda EBSCO’nun EBSCOhost platformu üzerinden de taranabilir ve kütüphane koleksiyonundaki tam metinler için bağlantı fonksiyonu sunar.

EBSCOHOST - NEWSPAPER SOURCE PLUS (ULAKBİM)

Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

EBSCOHOST - REGIONAL BUSINESS NEWS (ULAKBİM)

Business Source Complete ile birlikte gelen bu veri tabanı özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100’den fazla yerel işletme yayınlarından gelen tam metinleri sunar. 20 yılı aşkın bir kapsam sunan Regional Business News, The Washington Post, PR Newswire US ve diğer önemli kaynakların haberlerini içerir.

EBSCOHOST - UROPEAN VIEWS OF THE AMERICAS : 1493-1750 (ULAKBİM)

1750’den önce Avrupa’da Amerika hakkında yazılan basılı kayıtlar için kapsamlı bir rehberdir. Toplamda 32,000’den fazla kayıt içeren bu veri tabanında yer alan başlıca konular:

 • Amerika’daki Britanyalılar
 • Ticaret
 • Keşifler
 • Amerika’daki Flemenkler
 • Amerika’daki Fransızler
 • Büyük Britanya – Koloniler
 • Amerika’daki dinler ve inançlar
 • Korsanlar
 • Köle ticareti

EMERALD MANAGEMENT (ULAKBİM)

Muhasebe,maliye ve yasalar, eğitim, sağlık yönetimi, insan kaynakları yönetimi,endüstri sektörleri ve inovasyon, bilgi yönetimi, uluslararası işletme, kütüphane yönetimi ve kütüphanecilik, yönetim bilimleri, ekonomi ve sosyal politika, kalite yönetimi, pazarlama, faaliyet yönetimi, emlak ve mülkiyet, strateji ve genel yönetim.
 

EXPERTPATH

ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır.

4.000’in üzerinde teşhis bilgisi, 50.000 taranabilir, notlar içeren yüksek kalitede patoloji görüntüsü. Organ sistemleri için özet bilgilere sahip tablolar bulunmaktadır.

Uzaktan erişiminiz için ekteki yönlendirme ile gerekli adımları tamamlayarak, kurum dışından, belirleyeceğiniz şifreniz ile ExpertPath’e erişebilirsiniz.

HEINONLINE

HeinOnline, 1.800’den fazla hukuk dergisine ilk sayısından itibaren tam metin erişim sağlayan bir veri tabanıdır. Ayrıca, Amerikan hukuk tarihi ve uluslararası hukuk ile ilgili dokümanlara da erişim sağlamaktadır.

İDEALONLINE

"İdealonline”, Popüler-Akademik Süreli Yayın, Tıp ve Din Bilimleri alan kitapları, Sempozyum&Kongre Bildirileri ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

İdealonline içerisinde Türk Dünyasının önde gelen dergileri de yer almaktadır. Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Başkortsan, Kırım, Karaçay-Malkar gibi Türki Cumhuriyetler tarafından yayınlanan bu dergiler, ilk kez “İdealonline Süreli Yayın Veri Tabanı” aracılığı ile Türkiye’deki Üniversite kütüphanelerinin erişimine açılmıştır.

İçerik bilgisi:

765+ Dergi

12.000 Arşiv Sayısı ile birlikte (100.000+ Tam Metin Makale)

2.500+ Tam Metin Bildiri

1.000+ Din Bilimleri Alan Kitabı

300+ Tıp Kitabı


IEEE/IEE (ULAKBİM)

Elektrik-Elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında IEEE'nin 413 dergisi, IEE'nin 21 dergisi ve toplamda 880.000 konferans bildirisi, 1988 yılından itibaren tüm içeriğine tam metin olarak erişim sağlar. 1950-1987 döneminden seçilen 100,000'e yakın makaleye ve 1800 adet güncel IEEE standardına da tam metin erişim mevcuttur.


INSPEC & INSPEC ANALYTICS

Inspec  - Abstract / Index

IET Inspec, mühendislik, fizik ve bilgisayar bilimleri alanlarında konuya özel ve disiplinlerarası araştırma için lider index veri tabanıdır.

18 milyondan fazla araştırma literatürüne ait kayıt içermektedir ve 50 yıldır dünyadaki saygın prestijli kurumlar için önemli bir keşif aracı olmuştur.

Dergiler, konferans bildirileri, kitaplar, raporlar ve tezlerden 17 milyonun üzerinde bilimsel ve teknik özet ile IET Inspec,  kullanicilariniza en güncel verileri sağlar.

Inspec Analytics

Inspec Analytics verilerini 50 yıllık geçmişiyle uzun zamandır sahada olan ve yine IET tarafından geliştirilen Inspec veri tabanından almaktadır.Amacı fizik ve mühendislik alanlarındaki  yeni trendleri rahatça takip etmek yeni araştırma alanları , bu alanlarda çalışan kurumlar , kurumuzun araştırma yaptığı alanlar gibi bilgilere hızlıca erişiminizi sağlamaktır.

 • Araştırmanızı geliştirmek için Inspec Analytics kullanarak;
 • Farklı araştırma çıktıları sayesinde araştırmacılarınız için anahtar kaynakları belirleyin.
 • Araştırmacılarınızın kendi alanlarındaki konu başlıklarını anlamalarına yardımcı olun.
 • Kurumunuzu paydaşlarınızla veya diğer kurum ve kuruluşlarla karşılaştırarak alandaki yerinizi belirleyin.
 • Kurumunuzun farklı araştırma alanlarındaki gelişimini yakından takip edin.

INSTITUTE OF PHYSICS (IOP)

IOPScience extra 1867’ye kadar uzanan arşiv paketi ile birlikte tüm IOP Publishing başlıklarını içerir. Fizik, Astronomi, Astrofizik, Biyoloji Fiziği, Kimya, Mühendislik, Çevre, Matematik ve Tıp Fiziği alanlarında içerik barındıran bu kaynakta tüm içerik günümüze kadar tam metin olarak açıktır.

 

İNTİHAL-NET

Akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türkiye'de üretilmiş bir programdır.

Programı kullanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik taleplerinizi kurum e-posta adresi ile neziha.ustuner@inonu.edu.tr ya da zubeyde.baran@inonu.edu.tr adresine yapabileceğiniz gibi kendiniz de bireysel giriş yapabilirsiniz. (Girişleriniz yönetici olarak bizlerin  onayından sonra aktifleşecektir.)

JOVE

JoVE, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak anlatıldığı dünyanın ilk ve tek hakem heyetli video veritabanıdır. 

Videolar makaleyi yazan araştırmacının laboratuvarında JoVE’nin profesyonel video ekibi tarafından çekilmektedir. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder, Web of Science ve Scopus tarafindan indeksenmektedir ve dünyada etki faktörü  olan tek hakem heyetli video veritabanıdır.

Erişim adresi : https://www.jove.com/

JSTOR (ULAKBİM)

Multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Erişim sağlanan koleksiyonlar:

Arts & Sciences I,II,III.......XV, Life Sciences , Business IV , Ecology & Botany II, Ireland Collection , Jewish Studies Collection , Hebrew Journals Collection, Sustainability Collection 

KNOVEL

Radar Teknolojisi, Havacılık & Savunma, Makine, Petrol, Kimya, Elektrik-Elektronik, Seramik, İnşaat, Yapı ve Dizayn, Çevre ve Tekstil Mühendislikleri, Malzeme Bilimi, Endüstriyel Güvenlik, Gıda Paketleme, Biyoteknoloji ve Ecza, Tıbbi Alet ve Gereçler, Kozmetik, Yer Bilimi, Mühendislik Yönetimi, Kağıt ve Plastik Sanayisi vb. konuları içerir.

LEGALBANK (Kitap ve Dergiler)

71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe ulaşılmaktadır.
 • 22.000’den fazla makaleye, 
 •  650’den fazla dergiye, 
 • 400’den fazla kitaba,

LEGALBANK (Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası)

“Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine,

LEXPERA (Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi)

LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Erişim adresi : www.lexpera.com.tr
Lexpera Kılavuz : http://lxp.io/4z
Video Tur : http://lxp.io/2

MATHSCINET

American Mathematical Society (AMS) tarafından hazırlanan, Matematik ve uygulama alanları bibliyografik veritabanıdır.

NATURE /PALGRAVE MACMILLAN, ACADEMIC JOURNALS (ULAKBİM)

Nature ve Academic Journals :

Erişim adresihttp://www.nature.com/siteindex/index.html

Palgrave Macmillan :

Erişim adresi : http://link.springer.com/ 

Pakette bulunan tüm dergilerin 1997 yılına kadar geriye dönük sayılarına erişilebilir, tam metin indirme, İçerği tüm mobil cihazlardan ve tabletlerden görüntüleyebilirsiniz.


OVID - LIPPINCOTT WILLIAMS AND WILKINS (ULAKBİM)

Lippincott Williams and Wilkins yayınları; 474 tıp, sağlık bilimleri, hemşirelik ve eczacılık konusunda tam metin dergilere erişim imkanı sağlamaktadır.


OXFORD JOURNALS ONLINE

Beşeri Bilimler, Hukuk,Yaşam Bilimleri, Matematik,Tıp, Sosyal Bilimler 

Oxford Journals 1907’den beri önemli bilimsel araştırmaları temsil eden yüksek kaliteli içerik yayımlamaktadır. Tüm konu alanlarını kapsayan 277 dergiden oluşmaktadır.  1996’ya kadarki içeriğe geriye dönük tam metin erişim sağlamaktadır.


PRIMAL PICTURES 3D ANATOMİ ATLASI

İnsan anatomisi üzerine kapsamlı, dinamik, interaktif ve multimedya özelliklere sahip bir kaynak sunmaktadır. Primal Pictures içinde yeralan modüllerin hepsi, vücudun ilgili kısmının fonksiyonlarını, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedürlerini gösteren üç boyutlu animasyonlar içermektedir. İçindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarının önde gelen uzmanları tarafından hazırlanmış anlatım metinleri eşlik etmektedir. Primal Pictures’daki görüntüler, basit çizimler değildir. Tıbbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yorumlanmasının ardından, yetenekli bir grafik uzmanları ekibi tarafından çok ileri düzey bir teknoloji kullanarak üretilmişlerdir.
 

PROQUEST DISSERTATIONS & THESES GLOBAL (ULAKBİM)

ProQuest Dissertations & Theses Global,  içerdiği 4 milyondan fazla tez ile dünyanın en kapsamlı tez koleksiyonudur. Library of Conress'in resmi tez arşividir ve tüm dünyadan 3.000'den fazla kurum ile işbirliği yapmaktadır. Her yıl veritabanına 130.000 yeni tez eklenmektedir.

https://proquest.libguides.com/pqdttr

PROQUEST E-BOOK CENTRAL

E Book Central 180.000 üzerinde kitap içermektedir. İşletme , Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar, Bilgi Teknolojileri, Güzel Sanatlar, Mühendislik, Eğitim, Tarih, Dil ve  Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 konu başlığında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık bulunmaktadır.

Abonelik kapsamında erişilen 180.000 kitabın içerisinde yaklaşık 45.000 kitap platformda DRM-Free olarak bulunmaktadır. (indirme, yazdırma, kopyalama sınırı yok)

Kitaplarınızı off-line olarakta okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.

E-Book Central Kullanıcı Klavuzu : https://proquest.libguides.com/ProQuestTurkiye/pqebc

PSYCARTICLES


American Psychological Association (APA) tarafından yayımlanan en saygın ve hakemli dergilerdeki makalelere tam metin erişim sağlayan PsycARTICLES, psikoloji ve davranış bilimlerinde, alanındaki en kapsamlı birincil tam metin kaynaktır.

Başlık listesi
:http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=pdh

Detaylı bilgi : https://www.ebscohost.com/academic/psycarticles

SAGE JOURNALS ONLINE

Sage Veritabanı iletişim eğitim yönetim ve organizasyon malzeme bilimi kriminoloji hemşirelik ve sağlık bilimleri siyaset politika psikoloji sosyoloji kentsel araştırmalar ve şehir planlama gibi konularda 1023 (168'i açık erişim olmak üzere) dergiye 1999 dan günümüze tam metin erişim imkânı sağlar.

SCIENCE DIRECT (ULAKBİM)

Mühendislik, teknoloji, tıp, kimya, bilgisayar, beşeri bilimler, ekonomi, sosyal bilimler konularında bilgi sağlar. 2280 adet dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz.


SCIFINDER

SciFinder web versiyonunu kullanmak için aşağıdaki kayıt adresinden  kayıt yaptırmanız (kendinizin belirleyeceği kullanıcı adı ve şifre edinmeniz) gerekmektedir.


Kayıt adresihttps://scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=9E207EC4X86F35055X375CEC313B4FDA664D 

Erişim adresihttps://scifinder.cas.org 

Kayıt olurken; 

* Kullanıcıadı 5-15 karakterli, sadece harflerden oluşabilir ya da harfsayı kombinasyonu yapılabilir. 

* Şifre7-15 karakterli ve (harf, büyük-küçük harf karışık, sayı) en az üçünü içeren bir kombinasyondan oluşmalıdır. 

* Alfanumerik olmayan karakter, örneğin; (*,#,@,%,&) parantez içindekilerden birini kullanmalısınız

* Kullanıcı adı ve şifre aynı olamaz, en azından şifrenin 2 karakteri kullanıcı adından farklı olmalı. 

* Ayrıca e-mail adresi olarak @inonu.edu.tr uzantılı adreslerinizi girmeniz gerekiyor. 

Linkteki formu doldurulup "register"a tıklayınca, firmadan, bildirdiğiniz üniversite e-posta hesabınıza bir ileti gelecek ve iletideki linke engeç 48 saat içinde tıklayarak (kayıt olurken kullandığınız bilgisayarı kullanınız) hesabınızı onaylatmış olacaksınız ve kendi hesabınızla  https://scifinder.cas.org  adresinden giriş yapabileceksiniz. 

 

SCOPUS (ULAKBİM)

Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veri tabanıdır.

SPRINGER LINK (ULAKBİM)

Tıp, kimya, jeoloji, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, astronomi, çevre bilimleri, hukuk ve ekonomi konularında bilgi sağlar.


SWISSLEX

Başlık Detay
ACCESS PHARMACY Detay
AL-MANHAL (İslam Çalışmaları (79 dergi)) Detay
ALMANHAL (Tam Koleksiyon) Detay
AMERICAN CHEMICAL SOCIETY (ACS) (TAM METIN) Detay
BRILL (Journals) Detay
BRITISH MEDICAL JOURNALS (BMJ) Detay
CAB DIRECT (ULAKBİM) Detay
CAMBRIDGE JOURNALS ONLINE (CJO) Detay
CLINICAL KEY Detay
COMMUNICATION SOURCE Detay
DATATURKEY Detay
DENTISTRY & ORAL SCIENCES SOURCE Detay
EBRARY ACADEMIC COMPLETE (Bakınız) PROQUEST EBOOK CENTRAL Detay
EBSCOHOST - ACADEMIC SEARCH COMPLETE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - AMERICAN DOCTORAL DISSERTATIONS (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - APPLIED SCIENCE & BUSINESS PERIODICALS RETROSPECTIVE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - APPLIED SCIENCE & TECHNOLOGY INDEX RETROSPECTIVE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - BUSINESS SOURCE COMPLETE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - DYNAMED (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - EDUCATION INDEX RETROSPECTIVE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - ERIC (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - GREEN FILE (Çevre) (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - MASTERFILE COMPLETE (Genel İlgi Alanları) (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - MEDLINE (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - NEWSPAPER SOURCE PLUS (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - REGIONAL BUSINESS NEWS (ULAKBİM) Detay
EBSCOHOST - UROPEAN VIEWS OF THE AMERICAS : 1493-1750 (ULAKBİM) Detay
EMERALD MANAGEMENT (ULAKBİM) Detay
EXPERTPATH Detay
HEINONLINE Detay
İDEALONLINE Detay
IEEE/IEE (ULAKBİM) Detay
INSPEC & INSPEC ANALYTICS Detay
INSTITUTE OF PHYSICS (IOP) Detay
İNTİHAL-NET Detay
JOVE Detay
JSTOR (ULAKBİM) Detay
KNOVEL Detay
LEGALBANK (Kitap ve Dergiler) Detay
LEGALBANK (Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası) Detay
LEXPERA (Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi) Detay
MATHSCINET Detay
NATURE /PALGRAVE MACMILLAN, ACADEMIC JOURNALS (ULAKBİM) Detay
OVID - LIPPINCOTT WILLIAMS AND WILKINS (ULAKBİM) Detay
OXFORD JOURNALS ONLINE Detay
PRIMAL PICTURES 3D ANATOMİ ATLASI Detay
PROQUEST DISSERTATIONS & THESES GLOBAL (ULAKBİM) Detay
PROQUEST E-BOOK CENTRAL Detay
PSYCARTICLES Detay
SAGE JOURNALS ONLINE Detay
SCIENCE DIRECT (ULAKBİM) Detay
SCIFINDER Detay
SCOPUS (ULAKBİM) Detay
SPRINGER LINK (ULAKBİM) Detay
SWISSLEX Detay