Hakkımızda

Misyonumuz;


Engelli öğrencilerle engeli olmayan öğrenciler arasında ortak işbirliği ve hoşgörü ortamları hazırlamak.

Engelli öğrencilere sosyal ve kültürel alanda destek vermek.

Engelli öğrencilerin kampüs içerisinde karşılaşabilecekleri sorun ve ihtiyaçlarını gidermek.

Engelli öğrencilerin yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan sunmak.

Engelli öğrencilerin Üniversitemiz Yerleşkesi içinde ulaşabilirliğini sağlamak.


 Vizyonumuz;

  İnönü Üniversitesi Engelsiz İnönü Koordinatörlüğünün Hedefi; İnönü Üniversitesinde Yüksek öğrenimini sürdüren engelli öğrencilerimize her türlü konuda destek olmak ve tüm engellerin aşıldığı bir üniversite oluşturulmasına katkı sağlamaktır. Gelecekleri ile ilgili kafalarındaki birçok sorunun cevabını bulmalarını ve yarına daha güvenle bakmalarını sağlamak. Yürürlükteki kendilerini ilgilendiren Kanun ve Yönetmeliklerden haberdar olmalarını ve yararlanmalarını sağlamak, başlıca hedeflerimizdir.

  İnönü  Üniversitesi Engelsiz İnönü Koordinatörlüğünün hizmet Kapsamı; Birimimiz sadece engelli öğrencilere değil öğretim elemanları ve personele de aynı yönde hizmet sağlamaya çalışacaktır. Gözle görünen veya görünmeyen bir sağlık sorunu, öğrencimizin İnönü Üniversitesindeki akademik veya sosyal yaşantısını engelliyor ise o öğrenci "Engelli"dir.

  Karşılaşabileceğimiz engel grupları;

  1 - Görme Engelli

  2 - Fiziksel Engelli(ortopedik)

  3 - Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu(DEHB)

  4 - İşitme Engelli

  5 - Pisikiyatrik\Pisikolojik Bozukluk

  6 - Diğer Engel Grupları(kronik hastalık)

  Engel durumunu İnönü Üniversitesi Engelsiz İnönü Koordinatörlüğüne bildirip tespit ettirmek veya ettirmemek öğrencinin kararıdır. Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü, ancak tespit edilebilen öğrencilere istekleri doğrultusunda destek verilebilecektir. Birimimiz yine de engelli öğrencilerimizi tespit etmeye çalışacak ve onların akademik ve sosyal yaşantılarında önlerine çıkacak engelleri ortadan kaldırmaya çalışacaktır. 


Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü

İletişim