Oğuz Avcı

Spor · 12 Şubat 2018 · 0

Kampüs Ligleri Başlıyor

İnönü Üniversitesinde Kampüs Ligleri 13 Şubat’taki ilk müsabaka ve 15 Şubat saat 11.00’de Açılış Seremonisi ile başlıyor. İnönü Üniversitesi Spor Şube Müdür Vekili Oğuz Avcı kampüs ligleri hakkında bilgi verdi.


Avcı Kampüs Liglerinin bu sene ilk defa İnönü Üniversitesinde düzenlenmeye başlayacağı belirterek şunları söyledi:


“Kampüs Liglerinin amacı normalde spor şenlikleri olarak düzenlediğimiz müsabakaların hepsini tüm yıla yayarak sportif etkinlikler sayısını artırmaktır. Müsabakalara bu sene büyük bir iddiayla başladık. Faaliyetleri belli bir oranda tutalım diye futbol, basketbol ve tenis olmak üzere 3 tane branş ile başladık. Müsabaka sayılarını ve çeşitliliğini artırırsak; insanların farklı faaliyetlerde ya da sportif etkinliklerde bulunmalarını üst noktalara taşırız diye düşündük. Hedefimiz kampüs ligleri ile sporu üniversitemizde yaygınlaştırmak. Belli bir taraftar kitlesiyle seyircisiyle, destekleyeniyle çok farklı bir seviyeye ulaşmaya çalışıyoruz.”


Üniversitelerde kampüs liglerinin fazla yaygın olmadığını belirten Avcı konuşmasına şöyle devam etti:


“Biz kampüs liglerini yapan sayılı üniversiteler arasındayız. Sporu en üst seviyeye taşıyıp üniversitemizi ilk 10 üniversite içine taşımayı hedefliyoruz. Bu konuda üniversite yönetimimizin çok büyük desteğini görüyoruz ve bu da bizi güçlendiriyor. Kampüs liglerine bu sene katılım oldukça yoğun. Umarım üniversite içerisinde yeterince yaygın bir hale gelip ileride de bu bir gelenek halini alır kendi ligimizi oluşturup kendi içimizde sporu en üst seviyelere taşırız” ifadelerini kullandı.


Haber: Emrullah GEDİK- Kürşat Onur KATIRCI

Tags

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·