Atık Malzemelerden Köy Okulları İçin "Spor Malzemesi" Yaptılar

Yaşam · 10 Ocak 2018 · 0

Atık Malzemelerden Köy Okulları İçin "Spor Malzemesi" Yaptılar

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından kullanılmayan malzemelerden yapılan spor aletleri sergisinin açılışı gerçekleştirildi.


Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor salonunda düzenlenen sergiye, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Güneş, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyüp İzci, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kara, Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Güllü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Kurdela kesimiyle açılışı yapılan sergide konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, öğrencilerin çok anlamlı bir sergi açtıklarını belirterek, "Öğrencilerimiz atık malzemeleri değerlendirerek yeni ürünler ortaya koymuşlar. Spor malzemeleri olarak kullanabilecek ürünler oluşturmuşlar. Milli Eğitim Müdürlüğüyle ortaklaşa hareket ederek ihtiyacı olan köy okullarını belirlemişler. Malzemeler bu okullara gönderilecek. Ben emeği geçen hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum ve hayırlı olsun diyorum" şeklinde konuştu.


"Malzemeleri İhtiyacı Olan Okullara Göndereceğiz"


Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Güllü ise malzemeleri öğrencilerin kendilerinin yaptıklarına değinerek, şunları kaydetti:


"Spor Bilimleri ve Eğitim Fakültesi öğrencileri ortak bir şekilde, bir dönemlik süre içerisinde yaklaşık 200 çeşit ve bine yakın parça ürettiler. Tamamen ikinci el malzeme kullanarak ve öğretim üyelerimizden de destek alarak kendi başlarına tasarladılar. Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğüyle konuşarak 15 pilot okul belirledik. Bu malzemeleri ihtiyacı olan okullara göndereceğiz. Özellikle köy okullarında ihtiyacı olan öğrencilerin uzun bir süre kullanabileceklerini düşünüyoruz."


Açılışın ardından Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla hazırlanan pasta kesildi.


İNÜHABER MERKEZİ

Etiketler

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·