Kampüs · 08 Ocak 2018 · 0

2017’de İNÜHABER Azimle Çalıştı

2017’de İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın desteğiyle kurulan İNÜHABER Merkezi, İletişim Fakültesi bünyesinde üniversitenin haber nabzını tutmak amacıyla üniversitenin içerisindeki faaliyetleri, etkinlikleri ve bilimsel çalışmaları hem üniversitede hem de üniversite dışında herkese duyurma amacıyla bütün bir yıl çalıştı.


Genel Yayın Yönetmenliğini İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Nisan'ın yaptığı İNÜHABER Merkezinin kuruluşundan önceki bir yıl ile kuruluşundan sonraki bir yılda İnönü Üniversitesinin ulusal, bölgesel, yerel ve yurtdışında yayın yapan dergi ve gazetelerde çıkan haber sayısı konusunda iki dönem arasında bir karşılaştırma yapıldı.


Ajanspress’ten alınan verilere göre İNÜHABER Merkezi kurulmadan önceki bir yıllık süreçte İnönü Üniversitesi basında 4656 haberde yer aldı.


İNÜHABER merkezi kurulduktan sonra İnönü Üniversitesi bir yılda 6648 haberde yer aldı.


Dolayısıyla son bir yıllık süreçte ulusal, bölgesel, yerel ve yurtdışında yayın yapan dergi ve gazetelerde çıkan haber sayısı bakımından bir önceki yıla oranla 2000’e yakın haber daha fazla yapılarak artış kaydedildi.


2018 yılına azimle giren İNÜHABER Merkezi yeni yılda da üniversitenin haber nabzını tutmaya devam edecek.


İNÜHABER 

Etiketler

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·