Kampüs · 05 Ocak 2018 · 0

2017 Yılı Dopdolu bir yıl oldu

2017 yılı geride kalırken 2018 yılına İnönü Üniversitesi yeni umutlarla girdi. İnönü Üniversitesi etkinliklerle dolu bir yılı geride bırakırken 2018 yılının başarılarla dolu olması bekleniyor.


2017’de İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın desteğiyle İNÜHABER Merkezi kuruldu. İletişim Fakültesi bünyesinde üniversitenin haber nabzını tutmak amacıyla kurulan İNÜHABER Merkezi üniversitenin içerisindeki faaliyetleri, etkinlikleri ve bilimsel çalışmaları hem üniversitede hem de üniversite dışında herkese duyurma amacıyla bütün bir yıl çalıştı. İşte 2017 yılında İNÜHABER’den yansıyanlar.


22 Şubat 2017 'Ev Ortamında Fiziksel Etkinlik Projesi' Protokolü imzalandı


İnönü Üniversitesi ve Yeşilyurt Belediyesi Koordinatörlüğünde "Özel Gereksinimli Çocuk ve Gençlere Yönelik Ev Ortamında Fiziksel Etkinlik Uygulamaları Projesi" protokolü imzalandı. Yeşilyurt Belediyesi ilçe sınırlarında ikamet eden 5-17 yaş arası 24 çocuğun faydalanacağı projenin töreninde konuşan Rektör Kızılay, Projenin Türkiye'de bir ilk olacağını vurguladı.


30 Mart 2017 Rektör Prof. Dr. Kızılay, "Kitap Okuma Etkinliği"ne Katılarak Kitap Okudu


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 53. Kütüphane Haftası nedeniyle "Kitap Okuma Etkinliği"ne katılarak kitap okudu.


12 Nisan 2017 Büyükelçilerden Rektör Prof. Dr. Kızılay'a ziyaret


11. Malatya Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına katılmak için Malatya'ya gelen büyükelçiler ve müsteşarlar İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı makamında ziyaret etti.


21 Nisan 2017 İnönü Üniversitesinde Tiyatro Günleri


İnönü Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından "Tiyatro Günleri" programı düzenlendi. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda Renan Bilek, Müfit Can Saçıntı, 19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ve Süleyman Karaahmet sahne aldı.


25 Nisan 2017 10. Uluslararası Kısa Film Festivali düzenlendi


Rektör Kızılay, Film Festivalinin 10’uncusunu yapmanın önemli olduğunu kaydederek çok kıymetli sanatçılarımızın, sinemaseverlerimizin katkısıyla daha uzun yıllar bu festivalleri geliştirerek sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.


27 Nisan 2017 Bisiklet Topluluğu ODTÜ'den Kupayla Döndü


Orta Doğu Teknik Üniversitesinde gerçekleşen 4. ODTÜ Üniversiteler Arası Dağ Bisikleti Yarışmasında İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu dereceyle döndü.


07 Mayıs 2017 RobocotFest 2017 başladı


İnönü Üniversitesi Bilgoritma Topluluğu tarafından düzenlenen “Internatıonal Robocot  Fest 2017” düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Rektör Kızılay, 2017 yılını dijitalleşme yılı olarak ilan ettiklerini belirtti.


12 Mayıs 2017 "Bir Günlüğüne Çocuk Olmak Şenliği"


İnönü Üniversitesi Temel Eğitim Topluluğu ve Ultra Arslan Uni Topluluğu tarafından "Bir Günlüğüne Çocuk Olmak" şenliği düzenlendi.


16 Mayıs 2017 Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Başladı


İnönü Üniversitesi Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın katılımıyla düzenlenen açılış programıyla başladı. Açılışta konuşan Rektör Kızılay, uluslararası alandaki öğrencilerin düzenledikleri etkinlikleri izleyeceklerini kaydetti.


09 Haziran 2017 TÜBA Malatya Tanıtım Ofisinin Açılışı Yapıldı


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın katılımıyla Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Malatya Tanıtım Ofisinin açılışı gerçekleştirildi.


19 Temmuz 2017 TÖTM Karaciğer Naklinde Türkiye'nin Gururu Olmaya Devam Ediyor


Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ise nakilde sayıya takılmadıklarını kendileri için önemli olanın yaptıkları işin kalitesi olduğunu söyledi.


28 Temmuz 2017 “Malatya ve Nakil Ekibiyle Gurur Duyuyorum”


Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Organ Nakli Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre, “Malatya ve nakil ekibiyle gurur duyuyorum” dedi.


19 Eylül 2017 "Tecrübe Konuşuyor Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor" Söyleşisi Düzenlendi


"Tecrübe Konuşuyor Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor" konulu söyleşi programına Halter Dünya Avrupa Olimpiyat Şampiyonu Nurcan Taylan, Avrupa üçüncüsü Balkan ve Unıversıade Şampiyonu Halil Akkaş, Boksör Avrupa Dünya Olimpiyat Üçüncüsü Yakup Kılıç katıldı.


11 Ekim 2017 İnönü Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni


İnönü Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin katılımıyla gerçekleşti. Rektör Kızılay açılış konuşmasında Üniversite yönetimini devraldıkları süre içerisinde akademik başarıda yüz güldürücü gelişmelerin yaşandığına değindi.


30 Ekim 2017 İslam Kaynaklarını Anlama Sorunu Paneli


İnönü Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde İlahiyat Fakültesi İnsani Değerler Öğrenci Topluluğu ve Malatya İlahiyat Vakfı Öğrenci Temsilcileri tarafından “İslam Kaynaklarını Anlama Sorunu" paneli düzenlendi.


31 Ekim 2017 Yerel Basın ve Gazetecilik Konferansı


İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından “Yerel Basın ve Gazetecilik” konulu konferans düzenlendi.


31 Ekim 2017 Ampute Milli Takım Kalecisi Karadağ, Öğrencilerle Bir Araya Geldi


Ampute Avrupa Futbol Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı’nın kalecisi Selim Karadağ, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.


07 Kasım 2017 9. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu


İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü ve İnönü TÖMER tarafından "IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu" düzenlendi.


09 Kasım 2017 Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor Ertem Şener'i ağırladı.


"Hayaller Tecrübeyle Buluşuyor" adlı söyleşi programı kapsamında Spor Spikeri ve Sunucusu Ertem Şener üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

 

10 Kasım 2017 Atatürk Ölümünün 79. Yıldönümünde Anıldı


Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıldönümü münasebetiyle, İnönü Üniversitesi Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde "Atatürk'ü Anma Töreni" gerçekleştirildi.


16 Kasım 2017 İnönü Üniversitesinde Çağrı Merkezi Dönemi Başlıyor


İnönü Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sami Durak, öğrencilerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına daha rahat ulaşabilmeleri amacıyla çağrı merkezi kurulması kararının alındığını söyledi.


17 Kasım 2017 "Geçmişten Günümüze Malatyalı İlim ve Fikir İnsanları" Sempozyumu


İnönü Üniversitesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa "Geçmişten Günümüze Malatyalı Fikir ve İlim İnsanları" sempozyumu düzenlendi.


25 Kasım 2017 24 Kasım Öğretmenler Günü


İnönü Üniversitesinde Eğitim Fakültesi tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.


13 Aralık 2017 Uluslararası Âşıklar Şöleni


İnönü Üniversitesinde “Uluslararası Âşıklar Şöleni” programı düzenlendi. Şölene Âşık Turabi başkanlığında yurt içinden ve Türki cumhuriyetlerden âşıklar katıldı


15 Aralık 2017 Edebiyat Günleri Düzenlendi


İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyet Topluluğu tarafından düzenlenen Edebiyat Günleri kapsamındaki "Bir Kelam Bin Anlam" programına Şair ve Yazar Şükrü Erbaş, Şair ve Yazar Kaan Murat Yanık, Yazar Irmak Zileli, Yazar Ali Ural  konuk oldu.


20 Aralık 2017 NTV Spor Muhabiri Evren Göz, Öğrencilerle Bir Araya Geldi


İnönü Üniversitesi Kültür Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşide NTV Spor Muhabiri Evren Göz, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.


21 Aralık 2017 Mühendislik Fakültesinin Kuruluşunun 30. Yılı


İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin Kuruluşunun 30. yılı münasebetiyle Mühendislik Fakültesi ve Malatya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından "Kariyer Günleri-3" etkinliği gerçekleştirildi.


26 Aralık 2017 İsmet İnönü'nün 44. Ölüm Yıl Dönümü


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün 44. ölüm yıl dönümü dolayısıyla "İnönü Müzesi'ni ziyaret etti.


26 Aralık 2017 Ünlü Popçu Bahadır Tatlıöz, Kampüs FM'e konuk oldu


İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Kampüs FM Radyosuna ünlü popçu Bahadır Tatlıöz konuk oldu.


27 Aralık 2017 Fakülteyi Birincilikle Kazanan Öğrencilere Belgeleri Verildi


İnönü Üniversitesinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında üniversite sınavında aldıkları puanla fakülteyi birincilikle kazanmayı başaran öğrencilere Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından başarı belgeleri verildi.


28 Aralık 2017 Muhtarlar Akademisi Diploma Töreni


İnönü Üniversitesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Muhtarlar Akademisi Diploma Töreni" ile muhtarlara diplomaları verildi.


İNÜHABER MERKEZİ

Etiketler

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·