"Empati Günü"

Yaşam · 05 Aralık 2017 · 0

Çocuk Gelişimi Öğrencilerinden "Empati Günü" Etkinliği

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi öğrencileri tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında “Empati Günü” etkinliği düzenlendi.


Sağlık Bilimleri Fakültesinde düzenlenen etkinliğe akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çocuk Gelişimi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Çalışkan, 1922 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık tarihinin "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edildiğini hatırlatarak, "Engelin öncelikle kafada bitirilmesi gerekir. Biz eğer sevgimizi eksik etmezsek, kişilerin farkında olursak, onları tamamen sevdiğimiz zaman o ortamda engel kalmaz diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.


Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu ise Dünya Engelliler Gününde engellilerin farkına varmak gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:


"Engelli olmak hayatımızda başka şeylere engel teşkil etmemesi gerekiyor. Engelli bireylerin yaptıkları işlerde onlara her açıdan destek sağlamak gerekir. Onların faydalı birer birey olarak yetişmelerinde yardımcı olmamız gerekiyor. Çok başarılı projelere de imza attıklarını görebiliyoruz. Gerek fiziksel gerek zihinsel birçok engeli de ortadan kaldırarak onların yaşamını daha kolaylaştırmamız, onların yanında destek olmamız ve onlara fiziksel engellerini de yenebilmeleri için yardımcı olmamız gerekiyor."


Haber: Merve İNAN  

Etiketler

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·