Siyasal Bilimler Akademisi Açıldı

Kampüs · 09 Ekim 2019 · 0

Siyasal Bilimler Akademisi Açıldı

İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu’nun birlikte düzenlediği Siyasal Bilimler Akademisi’nin açılışı 8 Ekim 2019 tarihinde İİBF Naim Akman Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.


Açılış dersini Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın “Kent ve Siyaset” başlıklı sunumuyla yaptığı programa İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, İİBF Dekanı Prof. Dr. Recep Karabulut katıldı. Akademisyenler ile öğrencilerin yoğun bir katılım gösterdiği programda Başkan Çınar, kent ve siyaset ilişkisini ele aldı.


Kent-siyaset ilişkisini Belediyeler özelinde değerlendiren Çınar, halkın içinde olmanın önemine değindi. Halkın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamanın siyasilerin asli görevi olduğunu vurgulayan Başkan Çınar, kentlerin fizikî ve sosyal dokusunun korunması hususunda belediyelerin hassas olması gerektiğini belirtti.


Topluma dönük, halka temas eden siyaset yapmayı amaçladıklarını vurgulayan Çınar gençlere, özellikle de üniversite gençlerine yönelik projelerinden bahsetti. Açılış programı, soru cevap etkinliği ile son buldu.


Uzun süreli gerçekleşecek olan Siyasal Bilimler Akademisi programına http://inonu.edu.tr/tr/5147/ad linkinden ulaşılabilir.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·