Makale Atölyesi ve Biyoistatistik Kursuna Yoğun İlgi

Bilim · 13 Mart 2019 · 0

Makale Atölyesi ve Biyoistatistik Kursuna Yoğun İlgi

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Malatya Şubesi ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Makale Atölyesi ve Biyoistatistik Kursu” programı,  9-10 Mart 2019 tarihleri arasında Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.


Akademik hayata merhaba diyen ve araştırma yapmak isteyen akademisyen adaylarının bilmesi gerekenleri, alanında deneyimli akademisyenlerden dinlemek, öğrenmek ve uygulamak amacıyla düzenlenen program öğretim elemanları ve öğrencilerin geniş katılıyla gerçekleştirildi.  


İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mahmut Gümüş ve Prof. Dr. Seyit Ankaralı, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Demirhan, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Akif Turna ve Doç. Dr. İlker İnanç Balkan, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ertin, Doç. Dr. Ahmet Salduz ve Uzm. Dr. İrem Salduz, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Selim Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Sedat Akbaş, kursun “Makale Atölyesi” kısmında bilgi ve tecrübelerini kursiyerler ile paylaştı.


Kursun ikinci gününde, “Biyoistatistik” kısmında ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Handan Ankaralı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Saim Yoloğlu, Prof. Dr. Cemil Çolak ve Dr. Öğr. Üyesi Harika G.G. Bağ biyoistatistik tekniklerinin belirlenmesi ve uygulanmasında kursiyerleri bilgilendirdi.


Kursun kapanış konuşmasını yapan ve sertifikaları katılımcılara ve eğiticilere veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat kursun yoğun ve kapsamlı içeriğine rağmen son sunuma kadar eksiksiz ve geniş katılım sağlayan kursiyerlere teşekkür etti ve kurstan edinilen bilgilerin akademik hayatta uygulanarak faydalı olması gerektiği noktasındaki beklentilerini bildirdi. 

  

İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·