KAMPÜS FM, TRT GAP Diyarbakır Radyosu’na Konuk Oldu

Kampüs · 09 Ocak 2019 · 0

KAMPÜS FM, TRT GAP Diyarbakır Radyosu’na Konuk Oldu

TRT GAP Diyarbakır Radyosu “Yöremizden” programı Kampüs FM’i ağırladı. Sunuculuğunu Aslı Hocaoğlu’nun yaptığı program TRT GAP Diyarbakır Radyosu’ndan canlı olarak yayınlandı.

 

Programda İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Kampüs Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Vefalı Enserov, Radyo Kampüs’ün amacını, çalışmalarını ve projelerini TRT GAP Diyarbakır Radyosu dinleyicilerine anlattı.

 

Enserov, 2011’den itibaren İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde 90.9 FM bandıyla yayınlarına devam eden Radyo Kampüs’ün, “kampusfm.inonu.edu.tr”  internet adresinden de dinlenebileceğini belirtti.  

 

Malatya ve Malatya etrafındaki ilçelerden de Kampüs Radyo’nun dinlenebildiğini vurgulayan Enserov, müzik ağırlıklı olarak yirmi dört saat yayın yapıldığını söyledi.  

 

Radyoda yirmi yedi öğrencinin görev alacağını söyleyen Kampüs Radyo Genel Koordinatörü Enserov, öğrencileri mülakat yoluyla seçtiklerini belirterek: “Sadece iletişim fakültesi öğrencileri arasından değil diğer fakültelerimizden de yetenekli öğrencilerimizden radyo programcısı olarak hazırlanmak adına öğrenciler seçtik. Yaklaşık yirmi yedi öğrencimiz var.” dedi.

 

Öğrencileri programcı olarak hazırlamaya çalıştıklarını vurgulayan Enserov, öğrencilere radyo ve diksiyon eğitimlerinin verildiğini belirterek bu eğitimler sonucunda program sayılarını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Yeni bir yayın akışı oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Enserov, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Yine müzik ağırlıklı ama çeşitli programlarımız da olacak. Türkü yayını yapacağız, Anadolu Pop yayını yapacağız, sohbet ağırlıklı programlar olacak. Farklı magazin programlarımız, yarı paket programlarımız ve paket programlarımız olacak ama ağırlığımızı canlı yayınlara vereceğiz.”

 

Radyo Kampüs ’ün kurum radyosu olduğu için belli bir çerçeveden yayın yaptıklarını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Enserov, bunun yanında öğrencilerin düşünceleri ve ortaya çıkaracakları projelerin de çok önemli olduğunu dile getirdi. 

 

Uygulama birimi olan Radyo Kampüs sadece İletişim Fakültesi öğrencilerine değil, diğer fakülteden yetenekli olan öğrencilere de açık olduğunu belirten Enserov,  öğrencilerin teorik olarak aldıkları bilgileri radyoyu kullanarak pekiştirdiklerini söyledi.

 

Öğrencilerin çok istekli olduklarını, kendilerinin de öğrencileri yönlendireceklerini dile getiren Enserov “Yerel medyadan hocalar çağıracağız. Onlarla da ara ara görüşmeler yapacağız. Yani usta-öğrenci buluşması gerçekleştireceğiz. Bütün bunlar öğrencilerimizin iyi yetişmesi ve gerçekten de radyoyu iyi değerlendirebilmeleri için yapılan planlardır. İyi bir programcı olarak yetişmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 Haber: Merve İNAN


Tags

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·