Malatya TTO Patent Destekleri ve Süreçleri Semineri

Bilim · 16 Kasım 2018 · 0

Malatya TTO Patent Destekleri ve Süreçleri Semineri

İnönü Üniversitesi Malatya Teknokent bünyesindeki Malatya Teknoloji Transfer Ofisi ile Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda sizlerin desteği ile yeni bir gelecek vizyonu ve hedefi belirliyor. Patent faydalı model ve tasarım gibi başlıklarda İnönü Üniversitesinin vereceği destekler, ilgili yeni atama yükseltme kriterleri, akademik teşvik ödeneği destekleri, üniversitenin yeni çıkan FSMH yönetmeliği, Malatya TTO’nun patent süreçleri konularının detaylı olarak anlatılacağı “Malatya TTO Patent Destekleri ve Süreçleri” konulu seminer düzenleniyor.


İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Malatya Teknokent ve TTO Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Fatih Kocamaz ve Kuantum Patent A.Ş. FSMH Uzmanı Orhan Veli Çimen’in konuşmacı olarak katılacağı seminer, 20 Kasım 2018 Salı günü saat 10.00'da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Seminerinin içeriğinde; genel anlamda fikri sınai mülkiyet hakları konusu, faydalı model, tasarım ve patent ne olduğu, Malatya TTO’da FSMH başvurudan tescile sürecin nasıl işlediği, BAP projelerinde fikri sınai mülkiyet hakları, yeni patent yasasının neleri getirdiği, üniversite ve akademisyenlerin niçin patent başvurusu yapmalarının gerektiği, nasıl patentte başvurulacağı, patent desteklerinden nasıl yararlanılabileceği, FSMH’da yeni atama yükseltme kriterlerinin neler olduğu gibi konular yer alıyor.


Seminere katılamayacak akademik ve idari personel Malatya Teknokent facebook sitesinde (https://www.facebook.com/malatyateknokent.com.tr/?ref=br_rs) yayınlanacak olan canlı yayını da  takip edebilecek.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·