A.B. Herkes İçin Spor Eğitimi Projesi (A.B. Sports Training For All Project) Toplantısı Gerçekleştirildi

Spor · 08 Kasım 2018 · 0

A.B. Herkes İçin Spor Eğitimi Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

İlk toplantısı 5 Avrupa ülkesinin katılımıyla Bulgaristan’da gerçekleştirilen Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen A.B. Herkes İçin Spor Eğitimi Projesi’nin (A.B. Sports Training For All Project) ikinci toplantısı Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde düzenlendi.


Toplantıya Proje Koordinatörü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu,  Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Hasan Toman, Proje araştırmacıları Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ilkım, Öğr. Gör. Şakir Tüfekçi, Arş. Gör. Yalın Aygün, Burak Canpolat ve farklı ülkelerden gelen 12 katılımcı katıldı.

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden konuyla ile ilgili yapılan açıklamada: ‘‘A.B. Herkes İçin Spor Eğitimi Projesi’’ farklı engelli kategorisindeki gençlerle ve spor çalışmaları yapan spor eğitmenlerinin eğitim yeteneklerinin artırılmasına yönelik, spor etkinliklerine olan katılımların hem fiziksel hem de psikolojik yönlerine ve tedavi edici yönlerine dikkat çekmek, hem fiziksel hem de davranışsal olarak gelişmeyi destekleyen temel sporların bir araya getirilmesi (taban örgütlenmesi) için spor eğitimleri gerçekleştirmeyi amaçlanmaktadır” denildi.


Toplantı kapsamında projenin yürütücülerinden ve proje ortağı ülkelerden gelen 12 temsilci Malatya’da iki gün süren toplantılar gerçekleştirdi. Toplantılar kapsamında, ortak ülkeler ile fikir alışverişleri ve proje kapsamında şimdiye kadar yapılan faaliyetler değerlendirildi.


Proje Koordinatörü Doç. Dr. Cemal Gündoğdu proje toplantısı için ülkemize gelen 12 kişilik proje ekibine hediyeler takdim etti.


Proje toplantısı kapsamında katılımcı ortaklar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay projenin üniversitemiz ve ilimiz için önemini vurguladı ve projenin verimli, başarılı bir şekilde yürütülmesi için başarı dileklerinde bulundu.


Haber: Faruk Küçük-Ozan Güllü


Tags

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·