Tecrübe Akademisi Programı Gerçekleştirildi

Kampüs · 07 Kasım 2018 · 0

Tecrübe Akademisi Programı Gerçekleştirildi

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda Bakış Açısı Topluluğu tarafından “Tecrübe Akademisi” programı düzenlendi.


Konferansa İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Adıgüzel Yüceer, Yeşilyurt Belediye Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Çınar, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber, Milli Türk Talebe Birliği Başkanı Mehmet Sağdıç, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. 


Açılış konuşması yapan Bakış Açısı Topluluğu Başkanı Abdulkadir Altındağ “Tecrübe dediğimiz kavram bir konuda zamanla elde edilen bilgi birikimidir. Üniversite hayatımız boyunca birçok teorik bilgiye sahip olabiliyoruz. Uygulamada eksik noktalar olabiliyor. Biz de bu eksikliği bir nebze olsun azaltmak adına tecrübe akademisi adı altında programlar yapmaya başladık.” dedi. 


“Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de üniversitemizde de okuyan tüm öğrencilerimizin bir değil, birden fazla topluluğa üye olmalarını istiyoruz” diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, sözlerine şunları ekledi:


“İnönü Üniversitesinde faaliyet gösteren Bakış Açısı Topluluğu gibi 88 civarında topluluğumuz var. Öğrencilerimizin istatistiklerine baktığımızda %30-40 civarında topluluk üyesi. Bu tip etkinlikleri çok önemsiyoruz. Son iki yılda topluluk sayılarını ve topluluk üye sayılarını çok ciddi bir şekilde arttırdık. Rektörlük olarak öğrenci topluluklarını çok kıymetli ve değerli görüyoruz. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde ve üniversitemizde de okuyan tüm öğrencilerimizin bir değil, birden fazla topluluğa üye olmalarını istiyoruz.  Belki birden fazla topluluğa üye olsalar ve biraz riayet gösterseler, kendi sosyal hayatlarında eğitimlerinde çok büyük bir tecrübeye, birikime ve donanıma sahip olacaklar ve mesleklerini daha iyi icra edeceklerdir. Bakış Açısı Topluluğu bu topluluklardan bir tanesi ve yeni bir topluluğumuz. Bu etkinliklerin giderek artmasını temenni ediyor, çalışmalarının başarılı olmasını diliyoruz.”


Söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Çınar, geçmiş dönemde yaptıkları faaliyetlerden bahsetti. Çınar: “Hizmet Kampüsü’nün yanında Mayıs ayından buyana 2 Millet Kıraathanesi, Beyler Deresi, Gedik, Barguzu, Sema ve Şeyh Bayram Sosyal Tesislerini faaliyete geçirdik.” dedi. Öte yandan 42 tane Geri Dönüşüm Evini faaliyete geçirdiklerini dile getiren Çınar, şuana kadar Geri Dönüşüm Evleri sayesinde 1 milyonun üzerinde kıyafet topladıklarını ve bunların 250 binini emanet çarşısında ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını vurguladı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, öğrencilerin sorularını cevaplayarak sözlerine son verdi.  


Konferans sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç tarafından Yeşilyurt Belediye Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Çınar’a Plaket takdim edildi. Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Adıgüzel Yüceer Yeşilyurt Belediye Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Çınar’a kitap hediye etti.


Haber: Faruk Küçük-Gamze Taşdemir-Elif  Tilbaç

Tags

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·