Askıda Çay Simit Projesi

Yaşam · 09 Ekim 2018 · 0

Üniversitede Askıda Çay Simit Projesi Var!

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Hastane Kantini, Botanik Kafe ve Hukuk Fakültesi kantinlerinde “Askıda Çay Simit” projesi gerçekleştirildi.


Sosyal medya sitesi facebook üzerinden kurulan Eski Malatya Aşkı Grubu Yöneticisi Nedim Ulubaba tarafından başlatılan proje Malatya’da bir ilk olup daha sonra İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Hakan Erkuş’un da bilgisi dahilinde üniversitede faaliyete geçti.


Malatya’da “Askıda Ekmek” olarak, üniversitede ise “Askıda Çay Simit” olarak başlatılan projenin amacı; maddi durumu iyi olan insanların askıda ekmeğe bağışta bulunup maddi durumu iyi olmayan vatandaşların bundan faydalanmasını sağlamak.


Malatya’da dört fırında 2018 Ramazan ayından bu yana yaklaşık 6 bin 500 ekmeğin dağıtımının gerçekleştirildiğini belirten Nedim Ulubaba, Eski Malatya Aşkı Grup üyelerinden olan ve üniversitede memurluk yapan Aycan Şahin’in bu projenin İnönü Üniversitesinde de başlatılması gerektiği konusunda ortak fikirleri olduğundan bahsetti.


Projenin Turgut Özal Tıp Merkezi Hastane Kantini, Botanik Kafe ve Hukuk Fakültesi kantinlerinde başladığını kaydeden Ulubaba, bu projeden herhangi bir beklentilerinin olmadığını projenin tamamen gönüllülük esasına dayalı olduğunu kaydederek sözlerini tamamladı.


Haber: Elif TİLBAÇ-Gamze TAŞDEMİR

Tags

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·