Yetenek Sınavları

Spor · 27 Ağustos 2018 · 0

Spor Bilimleri Fakültesi 2018 Özel Yetenek Sınav Gerçekleştirildi

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2018 Özel Yetenek Sınavı gerçekleştirildi.


Fakülte bünyesinde Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi bölümlerine girmeye hak kazanabilmek için ter döken adaylar yapılan labirent koşu parkını tamamladı.


178 erkek, 44 kadın, 23 engelli ve 6 milli adayın girdiği sınav sonuçları İnönü Üniversitesi web sayfasında ilan edilecek.


Adayların parkurdan aldıkları puan neticesinde adaylar için kontenjanlar şu şekilde: Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü için 16 erkek, 16 kadın, 4 milli ve 4 engelli öğrenci; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü için 22 erkek, 14 kadın ve 4 milli öğrenci; Antrenörlük Eğitimi bölümü için ise 27 erkek, 9 kadın, 18 milli ve 6 engelli olmak üzere toplamda 140 öğrenci alınacaktır.


Sınavla ilgili açıklama yapan Sınav Komisyon Başkanı ve İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cemal Gündoğdu desteklerinden dolayı başta İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a ve sınavın gerçekleşmesinde emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür ettiğini söyledi.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·