İnönü Üniversitesi Pediyatri Okulu Etkinliği Düzenlendi

Sağlık · 03 Temmuz 2018 · 0

İnönü Üniversitesi Pediyatri Okulu Etkinliği Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından yılda iki kez periyodik olarak düzenlenen Pediyatri Okulu etkinliği 29-30 Haziran 2018 tarihinde tamamlandı.

 

“Çocuk Göğüs ve Solunum Yolu Hastalıkları Sınıfı” konulu etkinlik Kalegöl Otelde Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın açılış konuşmasıyla başladı.

 

Türkiye’nin farklı eğitim merkezlerinden 8 akademisyen, çocuk göğüs hastalıkları uzmanı ve farklı eğitim dallarından 6 akademisyenin konuşmacı olarak katıldığı Çocuk Göğüs ve Solunum Yolu Hastalıkları Sınıfında pediyatri asistanı, uzmanı, aile hekimi ve erişkin göğüs hastalıkları uzmanlarından oluşan 80 kişilik toplantıda çocuk göğüs ve solunum yolu ve hastalıklarının temel ders konuları iki gün boyunca işlendi.

 

15. Pediyatri Okulu Çocuk Göğüs ve Solunum Yolu Hastalıkları Sınıfında işlenen konuları içeren “Çocuklarda Solunum Yolu Hastalıkları” kitabı çıkarıldı ve katılımcılara hediye edildi.

 

Çocuk Göğüs ve Solunum Yolu Hastalıkları Sınıfını düzenleyen Doç. Dr. Erdem Topal, Prof. Dr. M. Cengiz Yakıncı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Selimoğlu tarafından konuk konuşmacılara bilimsel katkıları nedeni ile plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

 

İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Tanıtım Videosu     ·     İletişim     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·