İnönü Üniversitesi Geleneksel İftar Yemeği

Yaşam · 28 Mayıs 2018 · 0

İnönü Üniversitesi Geleneksel İftar Yemeği Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Geleneksel İftar Yemeği” programı gerçekleştirildi.


İftar yemeği programına; İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Rektör Danışmanları Doç. Dr. İlhan Erdem ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, 7. Anajet Üssü Komutanı Albay Hüseyin Kanbur, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı R. Murat Türksoy, idari akademik personel katıldı.


Programda konuşan Rektör Kızılay şunları söyledi:


“Üniversitemizin hocalarını, yarısını bugün yarısını Çarşamba günü olmak üzere iki bölüm halinde akademik personelimize bir arada iftar vereceğiz. Üniversitemizin bütün personeline Ramazan ayının huzur, barış, beraberlik içerisinde geçmesini diliyorum. Şehit yakınlarımız üniversitemizde 65 civarındadır. Şehit ve gazi yakınlarımızla da bugün onlarla birlikteyiz. Tabi onlarla birlikte olmaktan, şehit yakınlarımız ve gazilerimizle birlikte çalışmaktan huzur ve memnuniyet duyuyorum. Ülkemizi şehitlerimize borçluyuz. Onun için Allah ülkemize birlik, dirlik ve uzun süre ebediyen süreklilik versin. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Beraber çalıştığımız gazilerimize de sağlık, afiyet içerisinde uzun süre birlikte çalışmayı diliyorum.”  


2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin huzur içerisinde tamamlanmasından mutluluk duyduğunu söyleyen Rektör Kızılay şunları kaydetti:


“Tüm hocalarımıza aileleriyle huzurlu, mutlu olmayı diliyorum. Yaz dönemine giriyoruz. Bu hafta finalleri bitirdik. Önümüzdeki haftada ara var. Ondan sonra bütünleme haftamız ondan sonra da 2017-2018 Eğitim Öğretimini tamamlayarak yaz dönemine geçiyoruz. 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin huzur içerisinde tamamlanmasını da diliyoruz. Hocalarımız özveriyle öğrencilerimize bütün birikimlerini aktardıkları için onlara teşekkür ediyorum. Çok kıymetli protokolümüzü misafir etmekten onur duyuyoruz.”


Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından yemek sırasında dua edildi.


Haber: Faruk KÜÇÜK- Edanur BAYTAK

Tags

Künye     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·