Fen Lisesi öğrencileri İletişim Fakültesini ziyaret etti

Kampüs · March 15, 2018 · 0

Fen Lisesi öğrencileri İletişim Fakültesini ziyaret etti

Malatya Fen Lisesi öğrencileri tarafından İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesine eğitim gezisi düzenlendi.


Öğrenciler İletişim Fakültesinde birebir uygulama birimleri olan İNÜHABER Merkezini, Radyo, fotoğraf stüdyosu ve Ajans birimlerini gezdi. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İNÜHABER Merkezi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Öğr. Ü. Fatma Nisan, Ajans İletişim, İNÜHABER Merkezi, İnönü İletişim Gazetesi, İNÜBÜLTEN ve Kampüs FM başta olmak üzere uygulama birimleri ile ilgili öğrencilere bilgi verdi.


Malatya Fen Lisesi rehber öğretmeni Murat Gülpınar uygulama birimleriyle ilgili İNÜHABER’e açıklamalarda bulundu.


Gülpınar, “Bir üniversitede böyle bir imkanın olması çok güzel. Üniversiteler genellikle işin teorisini, teknik kısmını anlatıyorlar.  Ancak iş dünyasıyla ya da öğrencilerin ilerde iş hayatına girdiklerinde işi tam bilmedikleri yerler oluyor. Ama İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi bunu yaparken çok güzel bir şey yapmış. Yarın öbür gün buradaki öğrenciler işe girdiklerinde fark yaratacaklar” şeklinde konuştu.


Geziye katılan öğrenciler ise, İletişim Fakültesini ve uygulama birimlerini çok beğendiklerini belirterek şunları kaydetti:


“Buraya gelirken belli derslikleri görmeyi planlıyorduk. Bu kadar rahat çalışabildiğiniz ortamlarınızın olması, tecrübe kazanmanız ve bunu eğitim süreciniz devam ederken yapmanız çok güzel. Buradan çok etkilendik. Pratiğin teorikten daha önemli olduğu bir dönemde yaşıyoruz ve bu yüzden böyle ortamların olması çok büyük bir avantaj” şeklinde konuştu.


Haber: Mizgin ŞENGÜL

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·