Kalite Dış Değerlendirme Toplantısı

Kampüs · Sept. 11, 2017 · 0

İnönü Üniversitesi Kalite Dış Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İnönü Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından "Kalite Dış Değerlendirme" toplantısı düzenlendi.


Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu, akademik ve idari personel katıldı.


Toplantıda konuşan Rektör Kızılay, bütün üniversitelerin kendi içerisinde kalite değerlendirme toplantıları yaptıklarını söyledi.


Kalitenin çok önemli olduğuna değinen Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinin sağlık başta olmak üzere bazı alanlarda kaliteli çalışmalara imza attığını ancak bunun bütün alanlara yayılması gerektiğini ifade etti.


Rektör Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesinin kalite belgeleri aldığını anımsatarak, "Diğer fakültelerimizin de bunu yapması gerekiyor. Onun için sizlere çok iş düşüyor. Bunu içimizden gelerek yapmamız gerekiyor. 2017 yılı bizim yılımız olacak. Üniversiteyi her alanda ileriye taşımak bizim görevimizdir" şeklinde konuştu.


İnönü Üniversitesinde kalite belgelerinin artması noktasında bütün akademik ve idari personele büyük görevler düştüğünü ifade eden Rektör Kızılay, "Çalıştığımız fakülteyi, birimi çok iyi görüyoruz dediğimizde havada kalıyor. Ancak kalite belgesini aldığımız zaman başarımızı hem Türkiye'de hem de dünyada kanıtlamış oluruz. Onun için çok çalışıyoruz demek yetmiyor bunları kalite belgeleriyle somutlaştırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.


İnönü Üniversitesi Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Neslihan Derin da program kapsamında "Kalite Dış Değerlendirme" konusunda sunum yaptı.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·