Basın İlan Kurumu

Yaşam · Aug. 25, 2017 · 0

İletişim Fakültesi Yönetiminden BİK Malatya Şubesine Ziyaret

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi yönetimi Malatya Basın İlan Kurumunu ziyaret etti. 

 

Ziyarette, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Önal, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Fatma Nisan, Yrd. Doç. Dr. Hasan Topbaş ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Akyol  yer aldı.

 

Malatya Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Nihat Abacı, iletişim fakültelerini basın sektöründe paydaş kurum olarak gördüğünü söyledi.

 

Abacı, Basın İlan Kurumu olarak basının içerisinde yer aldıklarına değinerek, ”İletişim fakültesi olarak sizler de basının içerisindesiniz. Sizler mektepli öğrenciler yetiştiriyorsunuz. Sektörün ihtiyacını karşılıyorsunuz” dedi.  

 

Dekan Prof. Dr. Mehmet Önal ise İletişim Fakültesi olarak sadece teoride kalmayıp, pratiğe yönelip öğrencilerin yetişmesi için fiilen gazetecilik, radyoculuk gibi etkinlikleri öne çıkaracak aktiviteleri artırmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Yerel basınla iyi bir diyalog içerisine girmeyi hedeflediklerini belirten Dekan Önal, şunları kaydetti:

 

“Mesleğinde duayen gazetecilerin, alaylı diye tabir edebileceğimiz büyüklerimizin tecrübelerini ve mesleğe ilişkin hatıralarını bir sonraki kuşağa aktarmalarını sağlamak gibi bir görevimizin olduğunu düşünüyoruz. Bu vesileyle yerel basınla diyalogumuzu artırmak için imkanlar dahilinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Onların fakültemize gelerek genç kardeşlerimize, öğrencilerimizle diyalog kurmalarını istiyoruz. Yerel basınla ilişkimizi arttırmaya gayret ediyoruz.”

 

Haber: Çiğdem ERHAN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·