TÜBİTAK Lisans Proje Yarışması’ndan Mühendislik Fakültesi Öğrencisine Türkiye Birinciliği

Kampüs · Nov. 16, 2018 · 0

TÜBİTAK Lisans Proje Yarışması’ndan Mühendislik Fakültesi Öğrencisine Türkiye Birinciliği

11-15 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara'da bölge birincilerinin katıldığı “TÜBİTAK Lisans Öğrencileri Proje Yarışması”nda “Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları” kategorisinde Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tarkan Koca’nın danışmanlığını yaptığı son sınıf öğrencisi Murat Toptaş, "Elektrik Enerjisini Mekanik Olarak Depolayan Sistem Projesi" ile enerji alanında Türkiye birinciliği kazandı.


Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencisi Murat Toptaş ve danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Tarkan Koca’ya TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından ödülleri takdim edildi.


Diğer taraftan Ankara’da yapılan ve bölge birincilerinin katıldığı yarışmadan önce, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri” ve “Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları” kapsamında değerlendirmeye alınan toplam 809 adet projeden ön değerlendirmeyi geçen 789 adet proje ikinci değerlendirmeye alınmış, yapılan değerlendirme sonunda toplam 300 adet proje, altı bölge merkezinde 8-11 Ekim tarihleri arasında sergilenmişti.


Kayseri Bölge Merkezinde yapılan ve Malatya-Adana-Kayseri bölge il birincilerinin katıldığı bölge yarışmasında 24 ilden gelen 52 proje arasından sonradan Türkiye birinciliğini de kazanan Dr. Öğr. Üyesi Tarkan Koca’nın danışmanlığını yaptığı Murat Toptaş’a ait “Elektrik Enerjisini Mekanik Olarak Depolayan Sistem” projesi bölge birinciliğini kazanmıştı.


Aynı yarışmada danışmanlığını Doç. Dr. Önder Halis Bettemir’in yaptığı Mohammad Naqıp Rahimi ve Ömer Faruk Bulak’a ait “Hesap Cetveli (Excel) Tabanlı İş Programı Modelleme ve Proje Yönetimi Uygulaması Geliştirimi” projesi de bölge birinci olmuştu.


 İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·