Mühendislik Fakültesinde Dereceye Giren Mezunlara Plaket Verildi

Kampüs · May 14, 2018 · 0

Mühendislik Fakültesinde Dereceye Giren Mezunlara Plaket Verildi

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda mezuniyet etkinliği düzenlendi. Etkinlikte dereceye giren mezunlara plaket ve hediyeler verildi. Törene Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Ethem Hamamcı, akademik personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Hamamcı şunları söyledi: 


“Arkadaşlarımız yorucu bir dört yılın sonunda bu mutlu güne ulaştılar. Kendilerini tekrar tekrar tebrik ediyorum. Mühendislik eğitimi gerçekten zor bir eğitim. Birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar gerek teorik, gerekse uygulama, staj, tasarım, bitirme çalışmaları ile dolu dolu geçen bir dört yıldan bahsediyoruz. Bu bakımdan bu zorlu çalışmaları geçip dereceye giren bu arkadaşlarımızı özellikle tebrik ediyorum."

 

Mühendisliğin bir yaşam biçimi ve hayatın her alanında bir yol gösterici olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hamamcı şunları kaydetti: 


“Mühendislik meslek olmanın yanı sıra bir yaşam biçimidir. Arkadaşlarımız bu perspektifi bu dört yıl içerisinde bu fakültede edindiler. Mezun olduktan sonra da olaylara baktıkları zaman dışarıdaki insanlara göre daha farklı bir göz ile olayları görüp irdeleyecekler. Düşünce bazında olgunlaşmış bireylerden bahsediyoruz. Hele ki böyle dereceye giren arkadaşlarımız olduğu zaman daha farklı bir gözle görüyorlar.”


Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Serdar Ethem Hamamcı “Bu zorlu dört yılda arkadaşlarımızın yetişmesinde emek vermiş olan başta hocalarımıza, asistan arkadaşlarımıza, aynı zamanda idari personel ve bunun yanı sıra en başta öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin bu seviyelere gelmesinde hocalarımızın yanı sıra ailelerin çok büyük katkıları var.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.


Daha sonra dereceye giren mezunlara fakülte ve bölümlerin akademik personeli tarafından plaket ve hediyeleri taktim edildi.

 

Haber: Onur COŞKUN- İsa EROL

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·