49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi

Bilim · April 25, 2018 · 0

49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi

Bu yıl 49’cusu düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final sergisi 16-20 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.

 

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere 12 farklı alanda yapılan yarışma sergisine Türkiye genelinde 219 proje katıldı.

 

Malatya Bölgesinin 17 proje ile temsil edildiği yarışmada çeşitli alanlarda başarılı sonuçlar alındı. Buna göre; Tarık Alpaslan Aygen, Biyoloji alanında Türkiye birincisi, Mazhar Erdem Özdemir, Teknolojik Tasarım alanında Türkiye ikincisi, Ömer Faruk Bilhan, Fizik alanında Türkiye ikincisi, Mihriban Barak ve Mustafa Özer, Biyoloji alanında Türkiye ikincisi, Zehra Akkuş ve Ayşegül Dündar, Matematik alanında Türkiye üçüncüsü oldu.

 

Ayrıca, Zeynep Duygu Şık ve Dilruba İrem Öztekin, Kimya alanında; Yunus Emre Erun ve Emir Çağrı Çelikten ise Fizik alanında teşvik ödülü aldı.

 

TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörlüğü, ödül alan öğrencileri, ailelerini, danışman öğretmenlerini ve değerlendirmelerini en iyi şekilde yapan öğretim üyelerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·